Každý z nás, má určite svoje sny, túžby alebo plány. No neplníme si ich. Prečo? Pretože si myslíme, že máme čas. No, v dvadsiatich rokoch ten čas, ktorý máš teraz, už naspäť nevrátiš.

Času máme veľa, len ho málo využívame,“ povedal Benjamin Franclin. Vravíš, že nie? To možno nemôže povedať, ten, ktorý chodí do práce od rána do večera. My stredoškoláci máme kopu času, fakt veľa času.

Chceš začať cvičiť, začať behať, hrať na gitare alebo si založiť vlastný blog. No, na otázku, prečo to nerobíš, odpovieš: „Nemám čas.” Potom po strednej škole, budeš ľutovať, že prečo som neskúsil toto, hento, hocičo. Prečo som sa nevenoval sám sebe, prečo som sa nevenoval spoznávaniu samého seba.

zdroj: pixabay.com

Strašne veľa ľudí rieši, čo bolo včera, čo bolo niekedy dávno. Naopak riešia budúcnosť. No nikto nežije tu v pravý okamžik, neužíva si život práve teraz. Pozri, minulosť už nezmeníš, len akceptuješ a budúcnosť nedokážeš na 100% predpovedať. Tak už toľko neplánuj, nehovor toľko o tom, že pôjdeš cvičiť, ale choď cvičiť. Nehovor toľko o behaní, ale obuj tenisky a choď. Pretože potom ti utečie život pomedzi prsty a budeš vravieť, ako by si najradšej vrátil čas.

Každý máme nejakú predstavu o budúcnosti, úspechoch alebo plánoch. No úspech ti nespadni rovno na gauč pred tvoj televízor. Preto začni robiť to, čo chceš a nepozeraj na to, či je správna chvíľa, či je to úplne perfektné. Pretože, nikdy nebolo a nikdy to nebude také perfektné aké chceš. Preto nikdy nehovor: „Musím ešte počkať.”  Nemusíš čakať. Tak začni robiť to, čo chceš, pretože teraz je na to správny čas.

Categories: Úspech

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *