Možno si si túto otázku ešte nepoložil, ale určite je úžasné vedieť niečo o inteligencii zvierat. Jasné, neovládajú jadrovú fyziku, ale je to niečo úchvatné, čo dokážu.

#1 Slon

Tento živočích má v dospelosti 6 000 kilogramov a výšku 3,3 metra. Jeho mozog váži okolo piatich kíl. Asi si už uhádol o akého živočícha sa jedná. Je to slon. V mnohých kultúrach je slon videný ako symbol múdrosti a je známy pre svoju mimoriadnu pamäť a reč tela. Toto zviera je jedným z mála druhov, ktoré dokázali spoznať samých seba v odraze zrkadla. Slon dokáže namaľovať portrét, pozrite sa sami. Veď toto nedokážem nakresliť ani ja.

#2 Myš

Tieto maličké zvieratká patria medzi najinteligentnejšie na svete. Vážia asi 19 gramov a dožívajú sa dvoch rokov. Áno je to myš. Majú podobný pomer hmotnosti mozgu k telesnej hmotnosti ako ľudia (1:40). Existujú stovky druhov myší. My asi najviac poznáme druh, myš domová. Tento hlodavec je veľmi prefíkaný. Sú schopné učiť sa a dokážu sa naučiť rôzne triky. V minulosti sa trénovali na hľadanie pozemných mín a bômb. Myši sú sociálne zvieratá a vykazujú známky ľútosti, radosti, straty a stresu. V tomto videu myš dokáže dať loptičku do basketbalového koša, vie ti dať prsteň na ruku ,alebo keď mu hodíš loptičku, pôjde po ňu a prinesie ti ju.

#3 Prasa

Toto ťa možno prekvapí najviac z tohto rebríčka. Toto zviera chováme, aby skončilo na našich tanieroch. Áno je to prasa. Mnoho ľudí si myslí, že prasa leží len na blate, ale nie je to v skutočnosti tak. Vedci nedávno zistili, že ošípané sú inteligentnejšie ako psy a riešia problémy rovnako pôsobivo ako šimpanzy. Majú vynikajúcu dlhodobú pamäť. V tomto videu prasiatko dokáže dať loptu do brány, pingpongovú loptičku do jamky alebo dať mincu do „prasiatka“.

#4 Šimpanz

Toto zviera sa podobá svojou štruktúrou tela človeku. Je vysoký 1,2 metra a váži 34 až 60 kíl. Správne, je to šimpanz. Až 98% DNA šimpanza je zhodná s DNA človeka. Majú vynikajúcu pamäť. Dokážu pracovať s číslami, zoraďovať ich podľa veľkosti a vedia pracovať aj s počítačom. Vedia si spraviť rôzne palice, alebo kamene, ktorými rozdrvia tvrdé obaly ovocia, V tomto videu šimpanz vidí čísla iba 60 milisekúnd. Sám človek túto úlohu nezvládne. Pýtaš sa čo to je? Pozri si video.

#5  Mačka

Je to náš domáci miláčik. Je vysoký 23 až 25 centimetrov, váži 3,6 až 4,3 kíl. Je to mačka.Sú výborné pri love. Sú svižné a majú neuveriteľné zmyslové schopnosti. V tomto videu dokáže mačka utiecť z klietky, uhádnuť, kde je gulička v troch alebo štyroch pohároch.

 

Categories: Zaujímavosti