Ako aj iné krajiny, aj naša krajina chce pomôcť životnému prostrediu. Zo supermarketu Tesco, si už malý nákup v mikroténovom sáčku neodnesieš. 

Keďže plastové tašky sú spoplatnené, ľuďom prišlo praktickejšie použiť len mikroténové vrecko. Takto ľudia pri malých nákup ušetrili pár centov. No od teraz už odísť s mikroténovým sáčkom nemôžeš. Ak by si prišiel so sáčkom k pokladni, pokladník by si ho mohol od teba vypýtať naspäť a upozornil by ťa na nové nariadenie. Mikroténové vrecká sa podľa obchodného reťazca majú používať len na hygienické balenie ako pečivo, ovocie alebo zelenina.

Vážení zákazníci,
berte prosím ohľad na životné prostredie a používajte ponúkané mikroténové vrecká na hygienické balenie nebalených výrobkov, primárne na pečivo, voľné ovocie a zeleninu.

V prípade použitia vrecka z hygienických dôvodov, teda primárne na nebalené potraviny, napríklad pečivo, ovocie a zeleninu, obchodník nepožaduje poplatok za toto vrecko. Pokiaľ zákazník na pokladni požiada o vrecko na múku/cukor, ktorá sa sype, mrazené veci (napr. mrazený špenát), textil a pod., tak mu vrecko z hygienických dôvodov vydáme zdarma. Pokiaľ by však zákazník požadoval mikroténové vrecko na odnos nákupu, nesmieme mu vrecko zdarma vydať. Namiesto toho zákazníkom ponúkneme klasickú TESCO tašku alebo inú alternatívu, ktoré sú k dispozícii na obchode.

 

Pre zaujímavosť. V Austrálii zakázali predaj plastových tašiek a ich využívanie sa za tri mesiace znížil o 80%. Ľudia si to možno neuvedomujú, no aj my môžeme za to ako naša Zem vyzerá. Stačí si zobrať svoju vlastnú tašku z domu.

zdroj: refresher.sk

Categories: Slovensko