Yes men

Tento film je o mužovi, ktorý hovorí na všetko nie. Či sú to nové príležitosti, kamaráti a podobne. Muž vo filme zažíva nudný a stereotypný život. Preto, aj keď z donútenia šiel na prednášku, po ktorej začal na všetko vravieť áno. Odvtedy sa mu otočil život hore nohami a ten život začal byť zaujímavejší ako kedykoľvek pred tým.

Šťastie na dosah

Hlavnú postavu v tomto filme stvárňuje Will Smith. Chris Gardner (Will Smith) je otec trojčlennej rodiny, o ktorú sa nevie postarať, pretože nemá prácu. Žijú chudobne a takmer bez domova. Matka päťročného syna, už nedokáže ďalej bojovať a preto Chrisa a jeho syna Christophera opustí. Otec sa prihlási na prax do jednej prestížnej firmy, ktorá je bez finančnej odmeny. Na konci mohli vziať len jedného uchádzača. Chrisa a jeho otca v tomto období vyhodia z bytu a preto musia spať, kde sa len dá.

Gól

Futbalista Santiago Munez pochádza z veľmi chudobnej rodiny. Už ako malý miloval futbal a veril, že sa raz stane futbalistom. Zo začiatku hrá futbal iba za svoju školu. No onedlho dostane ponuku do slávneho anglického klubu. Jeho otec neveril, že to dokázal. Santiago opúšťa svoj domov a v Anglicku začne nový život.

Životná šanca

Skutočný príbeh muža, ktorý chcel spievať. Lenže od malička sa mu spoločnosť vysmievala a spolužiaci ho šikanovali. Chcel sa stať operným spevákom. Preto si našetril peniaze a šiel do opernej školy v Benátkach. Tam mu povedali, že spevákom nie je a možno ani nikdy nebude. Nevzdal to a ukázal svetu, že naozaj spievať vie.

 

Categories: Filmy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *