Podľa psychológov až 80% z nás poruší svoje predsavzatia do 2 mesiacov. 

Každý z nás si už dal aspoň raz novoročné predsavzatia. No, mnoho z nás ich nedokážeme dodržať. Po pár dňoch prestaneme s novoročnými predsavzatiami.  Začíname nimi preto, lebo chceme byť lepším človek. Chceme v živote, v tomto roku spraviť niečo inak. No, väčšinou sa to nepodarí, prečo? 

Lebo sa nedokážeme zmeniť. Tam, kde je zmena nastáva niečo nové. Už to nebude ten istý stereotyp. Každý deň prídeš domov, čekneš sociálne siete a bodka. Aj, keď veľmi chceš, nič pre svoj život nerobíš. A to je preto lebo sa nechceš zmeniť. Prečo sa nechcieť zmeniť?

Prečo nezažiť niečo nové, prečo sa neodhodlať niečo robiť, čo si vždy chcel? Prečo netúžiť, prečo nesnívať o tom aký môžeš mať skvelý život? Určite ten nudný stereotyp, musí byť sakra veľmi nudný. Ak chceš niečo pre svoj život spraviť, musíš začať, tým, že zmeníš svoje návyky a začneš konať a aj riskovať. Na koniec k tomu poviem citát.

Raplh Waldo Emerson povedal: „Nebudte príliš nesmelý a upätý vo svojich činoch. Celý život je experiment. Čim viac experimentov stravíte, tým lepšie. Naozaj k tomu, nie je nič viac potrebné. Stačí len zmena, potom začne byť život zaujímavý, plný skúseností a zážitkov. Prajem veľa úspechov.

Categories: Úspech

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *