Určite si už na internete zaregistroval Tomášovský výhľad. Aj ja som už pred dávnejšou dobou našiel fotky tohto krásneho miesta a celkovo lesa okolo neho. Rozhodol som sa, že sa tam pozriem tiež. Poviem ti ako sa tam dostať a hlavne, ako neblúdiť ako ja.

Ako sa k nemu dostať a ako neblúdiť

Ja som vyrážal z dediny Spišské Tomášovce. Dokážeš sa tam dostať aj zo Smižian alebo Spišskej Novej Vsi, ale presne ako neviem. Ak vystúpiš z vlaku v Spišských Tomášovciach, hneď pred sebou uvidíš ceduľku, na ktorej píše „◄ Tomašovský výhľad.“ Ja som si tú ceduľku nevšimol. A rovno ako som bol namierený tam som šiel. Blúdil som a myslel som si, že ani nie som v správnej dedine. No zistil som, že sa stačilo otočiť a objaviť druhú stranu dediny. Ja som to zistil asi až po pol hodine.

Takže ideš stále hore dedinou a ideš stále rovno po ceste. Po chvíli sa ocitneš na poli. Prejdeš asi 500 metrov a uvidíš les a hlavne ceduľu.

zdroj: hoppeyr.com

Ja som si tú zelenú ceduľku nejako nevšimol a preto som nešiel na výhľad, ale na prechádzku, ale nevedome. Zišiel som dole lesom a ocitol som sa pri mostíku pod Tomašovským výhľadom. Mostik sa nachádza na riekou Hornád, no ten je teraz zamrznutý. Každopádne som si myslel, že idem správne, neviem ako, ale naozaj mi to sedelo a vôbec som sa nečudoval, že kam idem. Liezol som hore na jeden kopec. Na vrchu boli skaly, tak som si vravel, že som tu.

No potom prišlo sklamanie so značkou stop. Zistil som, že som šiel po modrej cestičke, ktorá vedie neviem kam, ale niekam do vedie. No musel som sa vrátiť, čo mi trvalo asi hodinu. Objavil som ceduľku Tomašovský výhľad. Tak som šiel a zase som vyšiel tam, kde som bol na začiatku. Ja som to vtedy nechápal až nakoniec som sa tam dotrepal. Naozaj som zistil, že ešte nie som dobrý turista.

Čo uvidíš z Tomašovského výhľadu?

Ak bude dobré počasie uvidíš krásny výhľad na Tatry, prielom Hornádu alebo na lesy.

 

 

 

 

 

 

 

Categories: Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *