Pred štyridsiatimi rokmi zomrel nemecký nacistický lekár Josef Mengele. Počas druhej svetovej vojny vykonával svoje experimenty na nevinných ľuďoch. Mal nevyspytateľné správanie, čo bolo desivé. Väzňami bol prezývaný Anjel smrti.

zdroj: commons.wikimedia.org

Josef Mengele 24. mája 1943 vystriedal iného doktora, ktorý ochorel a stal sa vedúcim doktorom v ženskej časti koncentračného tábora Auschwitz- Birkenau. Mengele ako lekár, rozdeľoval ľudí do dvoch skupín. Tých, ktorých boli vhodní na prácu a experimenty a na tých, ktorých boli ihneď odvedení do plynovej komory. Takto mal na svedomí viac ako 400-tisíc ľudských životov.

Mengele bol veľmi zvláštny a väzni sa ho veľmi báli. Zabil chlapčeka, o ktorom vravel, že ho má veľmi rád. Nosil mu jedlo alebo sladkosti. Prežil u neho viac ako pol roka, no žiť ho nenechal. Pred tým ako chlapčeka zabil, vykonával na ňom hrôzostrašné experimenty. Matku chlapčeka zabil rovno pred jeho očami. 

Pokusy

V koncentračnom tábore sa vykonávali pitvy. Rozrezali telo a vybrali orgány.. Robili to bez anestetík, na živých ľuďoch. Chceli vedieť ako dlho má človek pulz, keď mu vyrežú pečeň. Vyrezali človeku mozog, aby mohli vidieť, čo sa deje s mozgom, keď sa s ním budú rozprávať. Alebo nechali človeku vytiecť krv. Chceli tým zistiť, že za aký rýchly čas sa zotaví.

Skúšali zmeniť farbu očí. Pichali im injekcie do očí. Kto odmietol, bol na mieste zastrelený. Väčšina ľudí zomrela. Im sa to nepodarilo. Rusov testovali či sú odolní voči zime. Nechali ich v ľadovej vode a čakali kedy zamrznú. Robili pokusy aj na ženách, no ďalej už do detailov zachádzať nebudeme. Bolo toho ešte oveľa viac. A všetko to bolo bezvýznamné.

zdroj: commons.wikimedia.org

Útek

Keď sa blížil koniec vojny, Mengele utiekol do Južnej Ameriky. Následne do Argentíny, Paraguaja a potom do Brazílie. Mengele bol jeden z najhľadanejších vojnových zločincov. Pravdepodobný dátum jeho smrti je 7. februára 1979. Pri plávaní v mori ho postihla mozgová príhoda. Za jeho skutky nebol nikdy potrestaný.

zdroj: sk.wikipedia.org, interez.sk

Categories: Zaujímavosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *