Ak poznáš svoje mesto, celé si ho prechodil a chcel by si vylepšiť napríklad parky, ulice alebo osvetlenie, stačí odpovedať na pár otázok.

Ak celý život bývaš vo svojom rodnom meste, alebo ho poznáš dlhé roky, určite by si na ňom niečo zmenil. Na to práve slúžia pocitové mapy. Pocitové mapa je nástroj, ktorá nám ponúka možnosť zapojiť sa do zberu informácií a názorov vo vybraných slovenských miest. Pocitové mestá vznikli od aktivistov a architektov z Prešova a práve pre toto mesto vytvorili 8 otázok ako aj pre ďalších 21 miest. Chceli takto ukázať vo svojom meste, že nie každá ulica vyzerá najlepšie.

Pocitová mapa Prešova:

zdroj: sketcher.sk

Môžeš takto vyjadriť, ktoré miesto sa ti nepáči alebo naopak. Kde sa cítiš, alebo necítiš dobre. Kde je nedostatok zelene, alebo problém s bicyklovaním. Aká je v meste doprava alebo aká bezpečnosť.

Medzi ďalšie mestá patrí Banská Bystrica, Bardejov, Bratislava, Brezno, Dubnica nad Váhom, Humenné, Kežmarok, Košice, Liptovský Mikuláš, Nitra, Poprad, Považská Bystrica, Ružomberok, Trenčín, Trnava, Vysoké Tatry, Zvolen, Žilina, Michalovce, Piešťany a Martin. Ak nebývaš ani v jednom z týchto miest nevadí.

Hlasovať môže hocikto, samozrejme je dobré ak to mesto poznáš čo najlepšie. Na konkrétne miesto máš možnosť toho napísať viac. Napríklad, že v parku chýbajú odpadkové koše alebo lavičky.

Tak pomôž svojmu mestu aj ty! Odkaz máš tu!

Categories: Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *