Na sociálnej sieti dokážeš stráviť aj hodiny. Asi si vravíš, že to je blbosť,ale keď sa nad tým trocha zamyslíš, zistíš, že to je z veľkej časti pravda. Nevravím, že by sme sa mali sociálnych sietí hneď vzdať, ale aspoň obmedziť.

Stratený čas

Aj keď si to veľmi neuvedomuješ naozaj stráviš na mobile, počítači alebo tablete, príliš veľa času. Náš čas je jednoducho fuč. A je tento čas plnohodnotne strávený? No, skôr nie. Pretože ho skôr trávime tými zbytočnejšími vecami. Čas strávený prezeraním ľudí na Instagrame, Facebooku alebo YouTube. Najviac používaný asi Instagram. Samozrejme ak niekoho sleduješ, preto lebo sa od neho niečo učíš a inšpiruješ, je to super. Ale ak sledujeme ľudí, len kvôli tomu, aby sme vedeli, čo práve robí, alebo čo má práve oblečené, tak podľa môjho názoru nič dobre nášmu životu neprinesie. Ľudia sa veľmi pozerajú na iné životy, namiesto toho, aby sa pozerali na ten svoj.

zdroj: giphy.com

Útek od reality

Chalani to asi poznajú. Myslím tým napríklad hranie počítačových hier. Lebo ak ich hráš, už každý deň a nie si s tým spokojný, tak s tým prestaň. Hrať hry môžeme kvôli tomu, že sa chceme zabaviť s kamošmi a tak. Ale hrať hry, kvôli tomu, že chceš utiecť od problémov, tiež nie je fajn. Príklad. Namiesto urobenia domácich úloh, ideš na počítač. Utekáš od problému. Čas strávený pri hrách je tiež bezcenný, pretože čo z toho, že máš 90 level na Counter strike.

zdroj: giphy.com

Závislosť

Závislosť k mobilu sa dá prirovnať so závislosťou na cigarete. Aj ja som si uvedomil, že sa pomaly stávam závislím na mobilnom telefóne. Pretože ak som mal príležitosť, vytiahol som z vrecka mobil. Vyťahoval som ho aj pri jedle. Ani sám neviem načo. Namiesto toho si pustím podcast, ktorý mi niečo dá. Pozerám videá, ktoré mi nejakým spôsobom pomôžu, pretože väčšina médii nás kŕmia odpadom. Niekedy riešime až príliš veľa hlúposti, ktoré ani nie sú podstatné. Takže ak si všímaš, že mobil vyťahuješ všade, kde sa dá, tak to skús obmedziť. Pretože, takto ani nežijeme skutočný život. Len ten život v mobile.

zdroj: giphy.com

Komunikácia

Situácia ak sa rozhodneš ísť s kamarátmi von a oni celý čas pozerajú do telefónov. Jednoducho my si píšeme s niekým, kto je od nás veľmi ďaleko, no zabúdame na toho, kto je pri nás. Zabúdam na ľudí okolo seba.

Smútok

Pri scrollovaní Facebooku a Instagramu zabúdame na naše šťastie. Sme smutný, pretože ona je na dovolenke, on ma dokonalý život a ona má na sebe niečo oblečené, čo chceme aj my. Zabúdame byť vďačný za to, že sme hlavne zdravý a že máme v ruke mobil. K tomu sme ešte aj nešťastní. No pritom si stačí uvedomiť, že šťastný môžme byť kedykoľvek.

 

Categories: Zaujímavosti