Dnes veľa ľudí len cestuje po zahraničí. Čo je úplne v poriadku a je to super. Ale my Slováci, ešte svoju krajinu veľmi nepoznáme. Dnes ti poviem pár dôvodov, prečo cestovať po Slovensku. A to za málo peňazí. 

Veľa cestujeme po zahraničí, chceme ísť do Škandinávie, k moru alebo do Ázie. Čo je určite fajn, ale zabúdame na našu peknú krajinu. A teraz nemyslím Tatry a pár krajských miest, ale na Slovensku sa nachádza oveľa viac zaujímavých miest, ktoré ti niekedy aj nahradia zahraničie.  

Na výber je toho mnoho 

Aj napriek tomu, že Slovensko nemá more, stále máš na výber kam sa ísť pozrieť. Či už sú to hory, kultúrne pamiatky, plesá, lesy, skanzeny, krásne námestia, hrady alebo jaskyne. Na turistiku môžeš ísť do Tatier alebo aj do Slovenského raja. Naše mestá sú tiež veľmi krásne. Napríklad Banská Štiavnica sa dostala do 34 miest v Európe v špeciálnom vydaní National Geographic 

Na Slovensku sa nachádza púšť, pre ktorú nemusíš ísť ani do Afriky. Nájdeš ju na Záhorí, v okrese Malacky. Skús sa pozrieť na Bojnický zámok alebo ak by si chcel navštíviť Grand Canyon v USA, môžeš sa pozrieť do Zádielskej doliny. Toto je len pár tipov, ale je toho ešte oveľa viac. 

zdroj: pixabay.com

Málo peňazí 

Pre študenta asi ten najlepší dôvod, prečo cestovať po Slovensku. Nemusíš utrácať za ubytovanie, lietadlo alebo za jedlo. Vlak ťa odnesie všade a môže to trvať len jeden deň. Samozrejme aj viac ak chceš. Napríklad rozložíš stan, čo je asi krajné riešenie, ale bláznivé. Alebo neutrácaš na cestovných dokladoch a zdravotnom poistení. 

Jazyk 

Nepotrebuješ vedieť cudzí jazyk. Jedine tak nárečia. 

Miesta, kde nenájdeš veľa ľudí 

Na Slovensku je veľa miest, kde skoro nikoho nenájdeš. Užiješ si dovolenku v tichu, v pokoji a bez stresov. Či sú to jazerá, dedinky a oveľa viac. 

“Všade dobre, doma najlepšie” 

 Určite si si túto vetu aspoň raz povedal. Aj to je jeden z dôvodov, prečo cestovať po Slovensku. 

 

Categories: Cestovanie Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *