Americký portál CNN zostavil rebríček 15 najromantickejších miest strednej Európy. Stredná Európa ponúka krásne vrchy s krásnymi výhľadmi, malebné scenérie a destinácie. Človek sa môže prechádzať rôznymi uličkami a kochať sa históriou.

V tomto rebríčku sa umiestili mestá Českej republiky, Poľska, Slovenska a Maďarska.

Český Krumlov, Česká republika

zdroj: cnn.com
CNN uvádza, že Český Krumlov je jedno z najmalebnejších miest v Českej republike.

Toto mesto si obľúbili hlavne zahraniční turisti. Hrad Český Krumlov a zámok. To sú dva hlavné dôvody, prečo sem prísť. Veľa múzeí, množstvo malých uličiek, kaviarne, vinotéky alebo domy. Toto mesto vás vtiahne do histórie.

Sopot, Poland

zdroj: cnn.com

Sopot je malé mesto v Poľsku, ktoré sa nachádza až pri Baltskom mori. Mesto má v sebe romantiku a to hlavne v nočných hodinách. Prechádza parkom popri pobreží ťa dovedie až na drevené móle, ktoré je najdlhšie v celej Európe. Najviac ľudí je tu v lete, ktorí si užívajú more a v noci si užívajú zábavu.

Kútna Hora, Česká republika

Mesto bolo v stredoveku označované ako strieborná pokladnica Českej republiky. Mesto hlavne ponúka svoje námestie. Či je to Chrám sv. Barbory, Kostnica, Kamenný dom, Hrádek alebo Vlašský Dvor. CNN odporúča ochutnať sviečkovú.

 

Szentedre, Maďarsko

zdroj: cnn.com

Aj v Maďarsku sa nachádzajú mestá z atmosférou romantiky. Toto mesto leží na brehu Dunaja, neďaleko od Štúrova. Malé námestia, uličky, múzea a mnoho ďalšieho, čo toto mesto ponúka. V meste sa konajú výstavy. Mesto si obľúbilo mnoho umelcov.

Trenčín, Slovensko

zdroj: cnn.com

CNN odporúča Trenčín navštíviť. My môžeme len súhlasiť. Každý poznáme Trenčiansky hrad, ktorý vznikol v 11. storočí. Na hrade uvidíš studňu lásky, hladomorňu a hlavne výhľad na mesto. No veľa toho nájdeš aj v centre. Napríklad Park Milana Rastislava Štefánika, meštianske domy, mestskú vežu, sochu Štúra alebo zaujímave kaviarne a reštaurácie. 

Banská Štiavnica, Slovensko

zdroj: cnn.com

V tomto meste sa prejdeš cez rôzne tenké uličky, pri ktorých sa nachádzajú veľmi pekné pamiatky. Či sú to kostoly, socha Andreja Kmeťa, Slovenské banské múzeum alebo zámky. Domy sú na sebe akoby nalepené. Okolo mesta sa nachádzajú Štiavnické vrchy a rovno pred tebou uvidíš banskoštiavnickú Kalváriu.

O ďalších mestách si môžeš prečítať na CNN

zdroj: cnn.com

Categories: Zo sveta